Штипјанец со нарушено психичко здравје го нападнал својот татко со секира – ММС
ММС

Објавено на: 09/24/19 4:02 PM

Штипјанец со нарушено психичко здравје го нападнал својот татко со секира

Во текот на вчерашниот ден  околу 10.50 часот во СВР Штип било пријавено дека А.М.(52), кој бил со нарушено психичко здравје, во својот дом на ул.„Плачковички одреди“, со секира го нападнал својот татко Т.М.(79), нанесувајќи му тешки телесни повреди.

Т.М. бил пренесен во Комплекс клиники „Мајка Тереза“, додека А.М. бил пренесен во болница „Негорци“. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Штип.Се превземаат мерки за расчистување на случајот.