Состанок на Акциската група за координација на институциите за борба против дезинформации и напади на демократијата – ММС
ММС

Објавено на: 09/19/19 6:52 AM

Состанок на Акциската група за координација на институциите за борба против дезинформации и напади на демократијата

Конститутивен состанок на Акциската група за координација на институциите на државата за борба против дезинформации и напади на демократијата ќе се одржи денеска во Владата.

Состанокот, како што најави владината прес-служба, ќе го отвори и модерира министерот без ресор задолжен за комуникации, отчетност и транспарентност, Роберт Поповски, по што ќе се обратат премиерот Зоран Заев, претседателот на Собранието, Талат Џафери, и претседателот на Републиката, Стево Пендаровски.

МИА