Од Русија со љубов: Во Санкт Петербург продаваат бабушка со ликот на Колинда во фудбалски дрес – ММС
ММС

Објавено на: 09/17/19 12:48 PM

Од Русија со љубов: Во Санкт Петербург продаваат бабушка со ликот на Колинда во фудбалски дрес

Хрватска претседателка Колинда Грабар Китаровиќ стана вистинска ѕвезда во Русија. Во Санкт Петербург дури се продава и традиционалната руска бабушка со ликот на Колинда во фудбалски дрес.

Уште се свежи сеќавањата на последното СП во фудбал кога Грабар-Китаровиќ на финалето и дождот беше целосно мокра во хрватскиот дрес.