ВМРО ДПМНЕ: Зошто не е разрешен началникот на СВР Штип фатен во криумчарење мигранти? – ММС
ММС

Објавено на: 03/24/19 12:08 PM

ВМРО ДПМНЕ: Зошто не е разрешен началникот на СВР Штип фатен во криумчарење мигранти?

СДСМ наместо да се борат против, тие се борат за криумчарење на мигранти низ Македонија. Началникот на штипската полиција се уште е на таа позиција, иако е фатен во криумчарење на мигранти. Ова е доказ за лицемерието на СДСМ, реагираат од ВМРО ДПМНЕ.

-Сето ова покажува со каков криминален и однароден картел на власт си имаат работа граѓаните. Тоа мора да престане. Почетокот на крајот на заевизмот ќе бидат претстојните избори кога граѓаните јасно ќе ја казнат оваа криминогена структура, стои во соопштението на ВМРО ДПМНЕ.