Дневен хороскоп за 22 март – ММС
ММС

Објавено на: 03/22/19 9:49 AM

Дневен хороскоп за 22 март

Овен

Можете да се надевате на значително подобрување на односите во однос на претходниот ден. Може да се надевате на позитивни пресврти. Доколку сте имале проблеми со саканата личност, сега е моментот истите да ги решите. Можна е појава на малаксаност.

Бик

Немате многу доверба во колегите на работа, ниту пак во вашите претпоставени. Многу работите сметате дека ви се работат зад грб. Посветени сте на вашиот партнер и сакате во иднина да го покренете прашањето за брак и семејна заедница. Имате слаба циркулација на крвта.

Близнаци

Може да добиете помош од лице за кое сте сметале дека не е во најдобри односи со вас. Ве очекуваат многу изненадувања. Ви се допаѓа личност која неодамна ја имате запознаено. Не можете да престанете да мислите на неа. Немате никакви проблеми на полето на здравје.

Рак

Имате остварено стабилна ситуација на деловен план и задволни сте со себе. Ве очекува ново познанство. Ќе бидете подготвени отворено да ги покажете вашите чувства. Поведете сметка на срцето.

Лав

Можно е да не сте задоволни со околностите на ова поле и да имате впечаток дека некои луѓе не ве ценат доволно. Нова личност која влегла во вашиот живот ќе направи се за да го придобие вашето внимание. Поведете сметка на очите.

Девица

Работите одат во посакуваната насока и прилично сте задоволни од сработеното. Можете да очекувате поволен период за работа. Време е да се соочите со грешките кои сте ги правеле. Ниту вие не сте совршени и сега е време да му се извините на вашиот партнер. Имате проблеми со стомакот.

Вага

Конечно вашиот пат може да тргне по нагорна линија, ако дадете сè од себе. Ако сте слободни може да очекувате дека ќе имате флерт со личност која е малку постара од вас. Поведете сметка на синусите.

Скорпија

Максимално сте посветени на работното место и сакате да заработите што е можно повеќе пари за да решите некои други проблеми. Доколку ви се допаѓа некоја личност која исто така е родена во воден знак, може да очекувате почеток на врска. Внимавајте на штитната жлезда.

Стрелец

Прекин во соработката може да ви донесе поголем пресврт во деловниот живот. Ќе ви треба време за да решите некои од работите. Љубовната атмосфера и турбулентна и променлива. Пред вас е неповолен период. Имате проблем со јајниците и простатата.

Јарец

Нема да бидете оптеретени, може да очекувате опуштен ден, како и можност малку да се одморите од обврските. Ве очекува ново љубовно познанство. Ако сте веќе во врска или брак ве очекува поволен ден. Имате проблем со крвната слика.

Водолија

Падот на концентрацијата нема да ви ги решите насобраните проблеми на работното место. Ви се појавуваат проблеми во вашиот брак поново и поново и некогаш ви се чини дека се вртите во магичен круг. Проверете го вашиот крвен притисок.

Риби

Деловната стабилност ви е загрозена и подготвени сте да направите се што е потребно за да пронајдете решение. За оние слободните пред вас е поволен период да најдете нова љубов. Имате проблем со бешиката и долниот дел на стомакот.