СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ да ги остави независните правосудски органи да ги завршат истрагите – ММС
ММС

Објавено на: 03/20/19 3:17 PM

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ да ги остави независните правосудски органи да ги завршат истрагите

СДСМ со писмено соопштение реагираше на денешната прес конференција на опозицискиот портпарол, Наум Стоилковски.

Соочени со извесниот пораз на претседателските избори, ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски бараат алиби, затоа лажат и се закануваат кон обвинители – наведуваат социјалдемократите во писменото соопштение

Јавното обвинителство е независна и професионална институција која работи согласно законските надлежности и треба да се остави да ги заврши започнатите истраги – додаваат од партијата.