Возило во движење се запали кај „Рамстор мол“ – ММС
ММС

Објавено на: 03/20/19 10:15 AM

Возило во движење се запали кај „Рамстор мол“

Возило во движење утринава околу 8 часот се запалило кај Старата железничка станица во близина на трговскиот центар „Рамстор мол“.

Од Територијалната противпожарна бригада на Град Скопје за МИА изјавија дека интервенирале со едно возило и четири пожарникари.