(ВИДЕО) Навивачите на Реал во транс: Роналдо тајно снимен во Мадрид – ММС
ММС

Објавено на: 03/19/19 6:44 PM

(ВИДЕО) Навивачите на Реал во транс: Роналдо тајно снимен во Мадрид

Моментално еден од најдобрите фудбалер на планетата, Кристијано Роналдо повторно се врати во Мадрид.

Ова беше вест на денот кој молскавично брзо се рашири, но вистината е сосема друго. Португалецот во престолнината на Шпанија пристигна од сосема различна причина.

Имено Португалецот пристигна во Шпнаија за да ја отвори својата клиника за трансплантација на коса, а таму наиде на бројни навивачи на Реал.

„Кристијано, врати се во мадрид“ му рече еден од навивачите, а Роналдо покажа со палецот кренат нагоре. Сепак не треба премногу да се надеват на негово враќање на „Сантиаго Бернабеу“: