Тревога во Брисел: Службеници на ЕУ евакуирани поради дојава за бомба – ММС
ММС

Објавено на: 03/19/19 12:45 PM

Тревога во Брисел: Службеници на ЕУ евакуирани поради дојава за бомба

Четириесетина луѓе се евакуирани од зградата на Европската комисија во Брисел поради страв од можна експолозија. Полицијата огради поголемо подрачје на белгиската престолнина, а подотвени за евентуална детонација се и пожарникарите и медицинарите.

Портпаролот на противпожарната служба на Брисел пред малку изјавил дека примиле повик дека ќе експлодира бомба.