Барбата Палвин, новиот ангел на “Victoria Secrets” – ММС
ММС

Објавено на: 03/18/19 11:30 AM

Барбата Палвин, новиот ангел на “Victoria Secrets”

Барбара Палвин е супермодел на новото време. Неодамна се прочу веста дека таа е новиот ангел на Викторија сикрет, која ќе ја замени Андријана Лима.

Познато е, Андријана Лима, една од најпрочуените ангели на Викторија сикрет заминува во пензија, а на нејзино место доаѓа Унгарката Барбара Палвин. Палвин е препознатлива по нејзината насмевка, но и по тоа што шминката не и е потребна за да блеска. Разоружува со својата фотогеничност, со вретенастата фигура и сините очи.

View this post on Instagram

What’s on your mind 💭

A post shared by Barbara Palvin (@realbarbarapalvin) onВо модниот свет влегла на неполни 13 години

Според биографијата на 22-годишната Палвин, во модниот свет зачекорила на неполни 13 години. Следувале брзо успесите – ревии за големите луксузни куќи како Шанел, Миу Миу, Луј Витон, насловни страници и едиторијали за славните списанија, потоа добила актерска улога во епскиот спектакл Херкулес. Сепак, пресуден момент во нејзиниот живот кога станува позната на јавноста е ревијата на Прада, после која станала заштитно лице на L’Oreal Paris…Со оглед на нејзиното ангелско лице не не чуди што најмногу работела за козметички компании. Овој февруари Палвин ја красеше насловната страница на Ел Србија.Сака да готви

Надвор од модната сцена, Палвин е девојка која сака да се дружи со пријателките но и со семејството. Во нејзиниот режим за топ форма спаѓаат здрава храна, протеинска исхрана и интензивно вежбање. Слободното време ужива да го „троши“ на готвење, а знае да оди и на риболов. „Голем сум фан на готвењето и кога имам време се обидувам да направам некој специјалитет дома од интернационалната кујна. Исто така сакам да шетам покрај реката каде сретнувам голем број на риболовци кои одамна ме заинтригираа за оваа активност. Додека престојував во Сиднеј му предложив на агентот сите заедно да одиме на риболов, но мислам дека никој не ме разбра сериозно“, вели Барбара.

View this post on Instagram

💎 New for @djulajewelry 💎

A post shared by Barbara Palvin (@realbarbarapalvin) onРаботи без кои не може

На листата на работи без кои не може се парфемот Chanel Chance кој и е омилен во последните 4 години. Потоа, сака да чита, па вели дека не може без книгата која моментно да чита, а не може ни без маскара, Ајфон и влажни марамчиња.

View this post on Instagram

Publicly pretending to be adults 😌

A post shared by Barbara Palvin (@realbarbarapalvin) onБи глумела со Џони Деп

Палвин ги сака филмовите на Џони Деп и начинот како тој глуми. Вели дека никогаш не била фан на некој глумец, но дека Деп навистина го сака. Од сериите омилена и е „How I Met Your Mother.“ – Оваа серија можам да ја гледам до недоглед, вели таа и додава – мојот омилен лик е Робин зашто е сличен на мојот темперамент и на мојот карактер.