Портпарол на Златна Зора предизвика инцидент на средбата Димитров – Вуцис (ВИДЕО) – ММС
ММС

Објавено на: 03/15/19 8:07 PM

Портпарол на Златна Зора предизвика инцидент на средбата Димитров – Вуцис (ВИДЕО)

Во грчкиот парламент денеска имало инцидент при средбата на министерот за надворешни работи Никола Димитров со претседателот на грчкиот Парламент Никос Вуцис, кога портпаролот на Златна Зора, Илиас Касидиарис, бил спречен од обезбедувањето да влезе во канцеларијата.

– Македонија е грчка – викал тој додавајќи дека и скопјанецот требало да чуе.

Снимката лично тој ја постави на Јутјуб.

преземено-plusinfo