Дурловски од судницата во прегратките на Бетмен и Дамовски – ММС
ММС

Објавено на: 03/15/19 4:41 PM

Дурловски од судницата во прегратките на Бетмен и Дамовски

Игор Дуровски од движењето „За заедничка Македонија“, е единствениот кој денеска од Кривичниот суд излезе како слободен човек. Судијката Добрила Кацарска при читањето на пресудата кажа дека Обвинителството не го докажало обвининието. На излегување, Дурловски беше дочекан од неговите другари од протестите, Богдан Илиевски – Бетмен и Борис Дамовски.


фото: Инфомакс

Инаку, Игор Дурловски е првенец на Националната опера и балет, исто како и неговата сопруга Ана Дурловска. Освен што добиваат плата од НОБ, ангажирани се во Германија.