Мицкоски прогнозира сто години затвор во случајот „27 април“ – ММС
ММС

Објавено на: 03/13/19 10:58 PM

Мицкоски прогнозира сто години затвор во случајот „27 април“

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, не се сомнева дека приведувањето на Митко Чавков е политички прогон. Во изјавата вечерва, Мицкоски кажа дека службената белешка врз која се темели притворот на Чавков е лажна.

-Во Македонија имаме еден мафијашки стил на пресметка со неистомислениците. Очекувам да се случат драконски казни во петок, преку сто години се информациите дека ќе добијат луѓето што се обинети таму ќе добијат од Кацарска судството и  Русковска Обвинителството, рече Мицкоски.