Трагедија во Колумбија: Се урна авион, загинаа сите 12 патници – ММС
ММС

Објавено на: 03/10/19 8:17 AM

Трагедија во Колумбија: Се урна авион, загинаа сите 12 патници

Авионот со 12 патници се урнал вчера во близина на местото Сан Мартин во Колумбија, јавуваат колумбиските медиуми. Нема преживеани.

Авионот и’ припаѓал на компанијата „Ласер“. Се’ уште не се познати причините за несреќата.