Без вода дел од населба Тафталиџе – ММС
ММС

Објавено на: 03/7/19 7:16 PM

Без вода дел од населба Тафталиџе

Поради изведување на водоводен приклучок Ф-100 мм на ул.Будимпештанска бр.23 во нас.Тафталиџе, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од ул. Хаванска и дел од ул.Будимпештанска, во општина Карпош.

Како што соопшти РЦУК-Скопје по известување добиено од ЈП Водовод и Канлизација, прекинот во водоснабдувањето ќе трае од 09:00 часот до завршување со работите.