Се пие 7 дена, а симнува 80 отсто од масните наслаги на стомакот – ММС
ММС

Објавено на: 03/7/19 2:14 PM

Се пие 7 дена, а симнува 80 отсто од масните наслаги на стомакот

Овој пијалок се прави едноставно, и има исклучителна моќ да ги отстранува наталожените масти во пределот на стомакот.

Благодарение на комбинацијата на моќни намирници, во точно дефинирани количини, домашниот напиток на база на чиа семе се покажа како најдобар во елиминирањето на маснотиите.

Луѓето кои го пробале, велат дека е можно да се смалат дури 80 проценти од стомачните масни наслаги за седум дена, а единствениот услов е секојдневно да го пиете на празен стомак.

Состојки:

-лажичка чиа семе
-лажичка мед
-сок од еден лимон
-една и пол чаша вода

Подготовка:

Чиа семето се става во водата и оставете да отстојат еден час во чашата како би се натопиле и да набабрат. Потоа додадете сок од лимон и мед и добро измешајте ги состојките.

Во случај да ви е премногу густо и сакате глатка текстура, напитокот можете да го направите во блендер.