Независниот кандидат за претседател Блерим Река ги собра потребните потписи – ММС
ММС

Објавено на: 03/5/19 3:55 PM

Независниот кандидат за претседател Блерим Река ги собра потребните потписи

Независниот кандидат за претседател Блерим Река соопшти дека ги собрал потребните потписи за кандидирање за претстојните претседателски избори во Северна Македонија.

Од изборниот штаб на Река нагласуваат дека за помалку од 15 часа неговата кандидатура ја поддржале илјадници граѓани со преку 11.000 потписи.

– Им се заблагодаруваме на структурите на политичките партии, на Алијансата за Албанците и на движењето Беса за придонесот и поддршката дадена во процесот на собирање на потписи. Им се заблагодаруваме на сите граѓани за нивната поддршка: во вашата посветеност, ја наоѓаме нашата храброст, се вели во соопштението изборниот штаб на Блерим Река.