Дневен хороскоп 1.3.2019 – ММС
ММС

Објавено на: 03/1/19 4:37 PM

Дневен хороскоп 1.3.2019

Овен (21.03 – 20.04)

Денот не е поволен за склопување на деловни партнерства, ќе биде потребно да се позанимавате со некои други проблеми. Ви делува дека вашиот партнер е претерано ладен, а тоа не ви се допаѓа.

Бик (21.04 – 21.05)

Бројни деловни обврски кои ги имате ве оптеретуваат. Се чувствувате како на некој начин да сте сокриени во ќош. Во приватниот живот среќни сте и позитивно влијаете на вашата околина.

Близнаци (22.05 – 22.06)

Немојте да ризикувате или да се коцкате со било што бидејќи можете да загубите. Доколку сте калкулирале меѓу две лица, денес би требало да се одлучите. Можно е едната од нив сама да замине.

Рак (22.06 – 22.07)

Доколку се занимавате со приватна рбаота, денес ќе наидете на мали потешкотии. Можно е да бидете принудени да почитувате одредени процедури. Вашата емотивна ситуација не е сјајна и вие тоа го знаете.

Лав (23.07 – 22.08)

Доколку сте планирале деловно патување, можни се некои компликации. Работите ќе се одвиваат побавно отколку што очекувавте. Имате мала блокада во комуникацијата со личност која ви се допаѓа.

Девица (23.08 – 22.09)

Поведете сметка за своите финансии, можни се некои помали промени. Избегнувајте големи трошоци. Не се чувствувате сигурно покрај својот партнер. Стабилноста на врската е намалена.

Вага (23.09 – 22.10)

Денес ќе доживеете бројни препреки на деловен план. Не дозволувајте да ве исфрлат од колосек. Многу сте емотивни. Потребни ви се љубов и внимание.

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Загрижени сте за некои проблеми кои ве следат од поодамна. Време е да им се посветите. Партнерот ќе ви помогне да ги разрешите сите нешта кои ве мачат.

Стрелец (22.11 – 21.12)

Многу тежок ден на работа. Ве очекуваат многу обврски и стрес. Ви се допаѓа опуштената атмосфера во семејството.

Јарец (22.12 – 20.01)

Ве очекуваат некои кочници на полето на работата. Можно е ваше унапредување или промена на работното место. Многу сте страствени и подготвени сте на саканото лице да му предложите некој посмел чекор.

Водолија (21.01 – 19.02)

Немојте да се занимавате со било какви документи денес. Подобро е да ги извршувате вообичаените работи. Во љубовта уживате подолг период, а сега некако ви е досадно.

Риби (20.02 – 20.03)

Можете да очекувате помали финансиски потешкотии. Ќе ви биде потребно време да решите одредени ситуации. Доколку имате љубовни проблеми, најпрвин ќе биде потребно да се ослободите од љубомората.