Дневен хороскоп 28.2.2019 – ММС
ММС

Објавено на: 02/28/19 3:13 PM

Дневен хороскоп 28.2.2019

Овен (21.03 – 20.04)

Можете да се надевате на некоја прилика за хонорарна или дополнителна работа. Вашата заработка би можела да се зголеми. Во моментот балансирате меѓу две лица. Добри сте во тоа, но наскоро ќе морате да се одлучите.

Бик (21.04 – 21.05)

Можете да добиете добар совет од срана на некој пријател. Можете слободно да се потпрете на блиските лица. Ќе се појави некое ново познанство. Не сте сигурни дали сте подготвени за нова љубов.

Близнаци (22.05 – 22.06)

Не сакате да се откажувате од своите идеи. Подготвени сте да се борите за она што сметате дека е важно и вредно. Доколку сте слободни денешниот ден е претставен како многу интересен.

Рак (22.06 – 22.07)

Склони сте на донесување на нагли одлуки, поведете сметка тоа да не ви се одбие од глава. Размислете за бракот и сериозните чекори на љубовен план, но прашајте дали вашиот партнер е подготвен за тоа.

Лав (23.07 – 22.08)

Поволен ден ако се занимавате со приватна работа. Можете да очекувате зголемување на обемот на работа и заработка. Доколку сте во брак можете да очекувате добар ден. Со саканото лице ќе бидете среќни.

Девица (23.08 – 22.09)

Многу е важно да имате доволно трпение и да оставите некои работи да се одвиваат по својот тек. Ви се допаѓа лицето кое делува претерано сериозно и малку дистанцирано. Тоа сепак нема да ве спречи да му пријдете.

Вага (23.09 – 22.10)

Можно е да продолжат финансиските промени. Не би требало премногу да се грижите. Препорака е да го направите првиот чекор кон лицето кое ви се допаѓа.

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Нема причина за грижа, деловната ситуација ви е стабилна. Имате добри аспекти. Вашиот партнер покажал иницијатива и среќни сте поради тоа. Се чувствувате убаво во неговото присуство.

Стрелец (22.11 – 21.12)

Вие имате многу деловни обврски денес и би требало до максимум да им се посветите. Ве очекува напорен ден. Можно е љубовта денес да не ви е приоритет, но саканото лице нема да ви замери.

Јарец (22.12 – 20.01)

Ќе уживате во мирниот ден кој е пред вас. Нема причина да се грижите премногу за работата. Опуштете се. Доколку сте слободни можете да очекувате ново познанство. Пред вас се интересни случувања со личноста која е многу посебна за вас.

Водолија (21.01 – 19.02)

Можете да очекувате поддршка од страна на работното опкружување за вашите проекти. Можете да се надевате на позитивен ден. Ве очекува комуникација со личноста која е ваш потенцијален иден партнер.

Риби (20.02 – 20.03)

Размислувате за деловните промени кои сакате да ги спроведете во дела. Ќе ви биде потребно време се да реализирате. Можно е некоја личност од вашето минато да биде упорна во обидите да биде со вас.