Променет сообраќаен режим на автопатот Велес-Градско – ММС
ММС

Објавено на: 02/25/19 8:38 AM

Променет сообраќаен режим на автопатот Велес-Градско

Поради поставување на индуктивни јамки за броење на возила денеска и утре на Автопат А1, делница Велес-Градско ќе се изврши промена на режимот на сообраќај.

Од АМСМ информираат дека градежните работи за поставување на индукативните јамки ќе ги изведува „Виадукт Трејд“.