Тројца кумановци нападнале момче од 20 години кај фудбалскиот стадион на ФК „Карпош“ – ММС
ММС

Објавено на: 02/23/19 10:29 AM

Тројца кумановци нападнале момче од 20 години кај фудбалскиот стадион на ФК „Карпош“

Секторот за внатрешни работи Куманово поднесе кривична пријва против М.Д. (22), Д.Г.(21) и М.Т.(19), сите од Куманово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“. На 30.12.2018 година околу 00.30 часот во Куманово, кај фудбалскиот стадион на ФК „Карпош“, пријавените физички го нападнале М.В.(20) од Куманово.