„Марка“: Модриќ не мрда од „Бернабеу“, потпишува нов договор до 2021-ва – ММС
ММС

Објавено на: 02/22/19 2:38 PM

„Марка“: Модриќ не мрда од „Бернабеу“, потпишува нов договор до 2021-ва

Шпанска „Марка“ пишува дека Реал Мадрид нема намера да се откаже од услугите од хрвтскиот фудбалер, Лука Модриќ па кралскиот клуб ќе потпише нов договор со фудбалерот.

Освојувачот на Златна топка за 2018 година најверојатно ќе потпише до 2021 година, па според неговите години, многу веројатно е дека Реал ќе биде клубот каде тој ќе ја заврши кариерата.

Најзаинтересиран да го види Модриќ во своите редови беше италијански Интер, но по се изгледа дека од трансферот нема ништо.

Модриќ по прогласувањето за најдобар фудбалер за минатата година беше во играчка криза, но сега тоа е минато, па Хрватот е во препознатливо издание и е незаменлив во Мадрид.