Матиќ самоуверен за Јунајтед: Ќе играме вака уште 10 години – ММС
ММС

Објавено на: 02/21/19 4:42 PM

Матиќ самоуверен за Јунајтед: Ќе играме вака уште 10 години

Во заедничкото интервју за клупскиот магазин „Инсаид Јунајтед“, Матиќ и Ерера порачаа дека ќе го „преораат теренот“ само тимот да продолжи да победува.

„Му кажав на менаџерот, ние трчаме толку само за да оние пред нас може да уживаат што може повеќе. Посел ова, треба да ни го продолжи годишниот одмор“ се пошегува Ерера.

Матиќ исто така на сличен начин ја прокоментира својата улога

„Се додека постигнуват по три или четири гола по меч, нема проблем со нас. Ќе играме вака уште десет години“ заклучи Србинот.