Османи во Виена на состанок на министри за европски прашања од земјите од Западен Балкан – ММС
ММС

Објавено на: 02/21/19 9:28 AM

Османи во Виена на состанок на министри за европски прашања од земјите од Западен Балкан

Вицепремиерот задолжен за европски прашања Бујар Османи денеска во Виена ќе учествува на состанок на Министри задолжени за европски прашања од земјите од Западен Балкан.

Министерскиот состанок се одржува под покровителство на сојузниот министер за европски прашања на Австрија при канцеларијата на Сојузниот Канцелар, Гернот Блумел.

За време на состанокот, како што информираат од Секретаријатот за европски прашања, министрите од Западен Балкан заеднички на едно место ќе можат да ги споделат своите идеи, визии и очекувања во врска со развојот на Европската Унија во иднина.