Зоран Заев со џипови на бугарската Национална гарда се враќа во Скопје – ММС
ММС

Објавено на: 01/25/19 9:20 PM

Зоран Заев со џипови на бугарската Национална гарда се враќа во Скопје

Македонскиот премиер Зоран Заев пристигна во Софија поради големите снежни врнежи,откако неговиот авион на враќање од Давос, не успеа да слета во Скопје. Тој е испратен во Скопје со возила на Националната гарда на Бугарија потврдила бугарската владинат прес-служба за телевизијата бТВ.

Премиерот Бојко Борисов ќе се состане со својот македонски колега на 4-ти февруари, на средбата на Советот на министри.