Поради расчистување на снегот затворен патот Велес-Скопје – ММС
ММС

Објавено на: 01/25/19 4:37 PM

Поради расчистување на снегот затворен патот Велес-Скопје

Патниот правец Велес-Скопје на делот од наплатна рампа Отовица кон Скопје од 16:50 часот е затворен за сообраќај, поради расчистување на снег од коловозот, информира АМСМ.

Оттаму нагласуваат дека од 17:00 часот е укината забраната за движење на тешки моторни возила на патниот правец Крива Паланка-Граничен премин Деве Баир.

МИА