Од само две состојки се прави овој навистина лековит напиток – ММС
ММС

Објавено на: 01/25/19 2:19 PM

Од само две состојки се прави овој навистина лековит напиток

Народните рецепти се покажаа како ефективни природни средства против разни болести. Тајната се крие во здравите намирници од природата кои секогаш ни се достапни…

Еден од таквите рецепти е и топлиот напиток од само две состојки кој прави чуда за вашето тело.

Дали може нешто толку едноставно навистина да биде толку добро за нашето тело? Потврдниот одговор секогаш доаѓа од природата, а благодарение на овие состојки, тајната за здравјето и енергијата се крие во само една чаша. Станува збор за топол напиток од само две состојки – лимон и мед.

Како да го конзумирате пијалокот со лимон и мед?

– Доколку сакате да постигнете максимални резултати, пијалокот морате да го пиете секое утро на празен стомак.

– За да добиете максимално влијание врз вашето тело, пијалокот пијте го минимум три месеци.

– Првите позитивни резултати ќе ги почувствувате после десетина дена.

Благодети од топлиот напиток со лимон и мед:

– Го зајакнува имунитетот и штити од бактерии и вируси.

– Ги елиминира симптомите на болести како кивање, кашлање и омалаксаност.

– Го заменува кафето и ни дава голема количина на утринска енергија.

– Го хидрира телото и штити од утрински главоболки.

– Го елиминира утринското чувство на замор и поспаност.

– Ефикасно помага при слабеење.

Лековитите својства на напитокот со лимон и мед:

– Ги решава проблемите со уринарниот тракт, како што е воспаление на мочниот меур.

– Го забрзува метаболизмот и го намалува холестеролот.

– Ги решава дигестивните нарушувања.

– Делува како моќен диуретик.

– Ја чисти кожата, делува антибактериски и ја прави кожата помека и поеластична.

Рецепт:

  1. Зовријте ја водата и оставете ја да се олади колку што треба за да можете да ја пиете.
  2. Водата ставете ја во шолја и додадете домашен мед и исцедете половина (или една четвртина поголем) лимон.
  3. Мешајте додека медот не се стопи и испијте го целиот топол напиток.
  4. Оваа постапка повторувајте ја секое утро.

Преземено: Денар