Кој познат пар се разведува? – ММС
ММС

Објавено на: 01/24/19 2:35 PM

Кој познат пар се разведува?

Амал се преселила со своите деца во вилата на Сардинија по голема расправија со Клуни, а тој ја „бомбандирал“ со текстуални пораки дека сакал да ги види децата.

„Таа му кажа дека ако дојде во Сардинија, ќе претстојува во гостинската куќа“- изјави извор.

Амал и Џорџ Клуни се пред развод, пишува The Mirror и објави дека, ако оваа информација е точна, овој развод може да чини околу 3,4 милијарди долари.

Нивниот четиригодишен брак се сметаше за еден од најстабилните во шоу-бизнисот. Но вчера, извори тврдеа дека Џорџ и Амал Клуни се пред развод.

Актерот ги негира овие вести и изјави дека се неточни.