ПСЖ излезе со лекарски извештај за повредата на Нејмар и не го исклучи најцрното сценарио – ММС
ММС

Објавено на: 01/24/19 12:06 PM

ПСЖ излезе со лекарски извештај за повредата на Нејмар и не го исклучи најцрното сценарио

ПСЖ изминатава ноќ го победи Стразбур со 2:0 во купот, триумф кој сепак остана во сенка на незгодната повреда која ја заработи Нејмар при едно неприродно движење, односно стапнување кое го имаше со својата десна нога.

Бразилецот експресно се пожали на силни болки и со солзи во очите се упати кон соблекувалната….


Целосната вест прочитајте ја тука