Хрватска ја победи незаинтересираната Франција и обезбеди олимписки квалификации – ММС
ММС

Објавено на: 01/23/19 6:49 PM

Хрватска ја победи незаинтересираната Франција и обезбеди олимписки квалификации

Хрватската ракометна репрезентација успеа да ги залечи раните од болниот пораз кој го претрпе од Германија пред два дена, славејќи триумф над својот најголем ривал на големите натпреварувања, селекцијата на Франција.

Целосната вест прочитајте ја тука