Последниот разговор кој го водел Сала за време на кошмарниот лет кон Кардиф (Видео) – ММС
ММС

Објавено на: 01/23/19 7:53 AM

Последниот разговор кој го водел Сала за време на кошмарниот лет кон Кардиф (Видео)

Уругваецот Диего Ролан проследи дел од последната порака која ја испратил Емилијано Сала до негов близок пријател додека бил во авионот, а доцна во ноќта се појави и аудиото од телефонскиот разговор кој го водел аргентинскиот фудбалер кој во текот на денешниот ден требаше да се појави на тренингот на Кардиф.

Преземено од: Дерби