Хрватскиот ракометен сојуз со видео докази за тврдењата за кражба на победата – ММС
ММС

Објавено на: 01/22/19 9:34 PM

Хрватскиот ракометен сојуз со видео докази за тврдењата за кражба на победата

По загубениот натпревар на хрватската ракометна репрезентација од Германија на Светското првенство во ракомет, Хрватскиот ракометен сојуз испрати видео со 10 забелешки на судењето на данските судии. Во мејлот е ставено само видеото, без објаснувања. Селекторот Лино Червар по натпеварот изјави дека светот бил сведок на ракометна кражба и побара „судиите да се затворат“.

Погледнете во видеото: