Времето денеска: Облачно со температура до 10 степени – ММС
ММС

Објавено на: 01/21/19 8:14 AM

Времето денеска: Облачно со температура до 10 степени

Времето денеска ќе биде променливо облачно со кратки сончеви периоди и со слаб до умерен ветер од променлив правец. Температурата на воздухот ќе достигне од 2 до 10 степени.

Во Скопје, променливо облачно со кратки сончеви периоди и со слаб ветер претежно од западен правец. Температурата ќе достигне до 4 степени.

Во наредните денови следува период на променливо облачно време со повремени локални и слаби врнежи од дожд на пониските места, а на повисоките места и на планините ќе има врнежи од снег. Во втората половина од следната недела врнежите се очекува да бидат пообилни.