Сообраќајка на патот Крива Паланка-Куманово, сообраќајот во прекин – ММС
ММС

Објавено на: 01/20/19 3:38 PM

Сообраќајка на патот Крива Паланка-Куманово, сообраќајот во прекин

Поради сообраќајка во прекин е сообраќајот на патот Крива Паланка-Куманово кај месноста викана Просеченик во атарот на селото Псача.

Авто мото сојузот на Македонија соопшти дека патниот правец е во прекин во двата правца од 15:40 часот поради сообраќајна незгода меѓу патничко и товарно возило.