Со пиштол „решена“ расправија во Кочани – ММС
ММС

Објавено на: 01/18/19 7:31 PM

Со пиштол „решена“ расправија во Кочани

Попладнево околу 17,15 ч. во угостителскиот објект „Аква“ од Кочани, по претходна расправија помеѓу две групи Д.С. пукал кон Д. З. и му нанел прострелна рана во слабината – соопшти СВР Штип. Се преземаат мерки за расчистување на настанот.