Претседателот Иванов ќе приреди прием за дипломатскиот кор – ММС
ММС

Објавено на: 01/18/19 12:53 PM

Претседателот Иванов ќе приреди прием за дипломатскиот кор

Претседателот, Ѓорге Иванов денеска во 19 часот ќе приреди прием за претставниците на дипломатскиот кор, акредитирани во Македонија.

На дипломатскиот прием, кој традиционално го приредува претседателот по повод новогодишните и божиќните празници, најавени се обраќања на претседателот Иванов и доајенот на дипломатскиот кор, шведскиот амбасадор Матс Стафансон.

Приемот за претставниците на дипломатскиот кор изминатите години беше приреден во Скопје, Струга, Гевгелија, Битола, Крушево и во Берово.