Сообраќајот по влажни коловози, наместа можна голомразица – ММС
ММС

Објавено на: 01/15/19 5:30 PM

Сообраќајот по влажни коловози, наместа можна голомразица

Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно влажни коловози, на некои повисоки места наместа со остатоци од кашест снег на коловозот по интервенција на дежурните екипи на ЈП Македонија Пат. Низ целата република дува силен северен ветер. Поради ниските температури наместа е можна појава на голомразица.

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини нема подолги задржувања за влез и излез од државата.