Кривична пријава за штипјанец: Полицијата кај него пронашла марихуана и екстази – ММС
ММС

Објавено на: 01/15/19 10:03 AM

Кривична пријава за штипјанец: Полицијата кај него пронашла марихуана и екстази

Триесет и четиригодишен штипјанец заработи кривична пријава поради поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“, казниво по член 215 од Кривичниот законик на Република Македонија.

Вчера претпладне полициски службеници извршиле претрес во домот на пријавениот и пронашле 460 грама марихуана и таблети – екстази.