Том Харди го крсти својот син Форест Гамп – ММС
ММС

Објавено на: 01/14/19 1:17 PM

Том Харди го крсти својот син Форест Гамп

Холивудската ѕвезда Том Харди и неговата сопруга Шарлот Рајли добија син и, според неименувани извори, го крстиле по култниот филмски лик Форест Гамп, што во истоимениот оскаровски филм го овековечи Том Хенкс.

“Двојката е пресреќна со новиот додаток на семејството. Пријателите веќе велат дека бебето изгледа исто како Том “ – изјави изворот

Парот се венча во 2014 година.Го дочекаа своето прво дете во октомври 2015 година, но Том има и 10-годишен син Луј, со неговата поранешна девојка Рахаел Брзина.