„The Upside“ го освои боксофисот овој викенд – ММС
ММС

Објавено на: 01/14/19 12:30 PM

„The Upside“ го освои боксофисот овој викенд

The Upside во кој главни улоги се Кевин Харт и Брајан Кранстон  беше прв на викенд-бокс офисот, со што го спушти „Аквамен“ на второ место откако тој беше прв на боксофисот 4 викенди.

Аквамен не е фокусиран на својата второпласирана позиција во земјата, бидејќи филмот моментално е прв во DC Extended Universe да достигне една милијарда долари во глобалниот боксофис.

Погледнете го трејлерот на „Тhe Upside“:

Топ 10 најгледани филмови овој викенд:

  1. The Upside – 19,5 милиони долари
  2. Aquaman – 17,2 милиони долари
  3. A Dog’s Way Home – 11,3 милиони долари
  4. Spider-Man: Into The Spider-Verse – 9 милиони долари
  5. Escape Room – 8,9 милиони долари
  6. Mary Poppins Returns – 7,2 милиони долари
  7. Bumblebee – 6,7 милиони долари
  8. On the Basis of Sex – 6,2 милиони долари
  9. The Mule – 5,5 милиони долари
  10. Vice – 3,3 милиони долари