Дефанзивец на Сити со урнебесна порака до Роналдо и Меси: Крај на расправата? (ВИДЕО) – ММС
ММС

Објавено на: 01/10/19 6:09 PM

Дефанзивец на Сити со урнебесна порака до Роналдо и Меси: Крај на расправата? (ВИДЕО)

Манчестер сити славеше на домашен терен против нисколигашот Бартон со 9-0 во првото полуфинале од Карабао-купот.

Еден од стрелците на головите беше десниот бек на „граѓаните“, Кајл Вокер.

Англискиот репрезентативец на Инстагра го објави својот гол и притоа имаше урнебесна порака.

„Голови во 2019 година: Вокер 1, Роналдо 0… Голови во Лига-куп: Вокер 1, Меси 0… Крај на дискусијата?“, напиша Вокер.

 

View this post on Instagram

 

Goals in 2019: Walker: 1 Ronaldo: 0 Goals in Carabao Cup: Walker: 1 Messi: 0 End of discussion?

A post shared by Kyle Walker (@kylewalker2) on

Превземено од: supersport.mk