Принцот Хари за Меган: Да се стане член на кралското семејство не е лесно и гламурозно како што изгледа – ММС
ММС

Објавено на: 01/10/19 4:33 PM

Принцот Хари за Меган: Да се стане член на кралското семејство не е лесно и гламурозно како што изгледа

Принцот Хари се чуствува одговорен за неговата бремена жена, Војвотката Меган Маркл бидејќи е несреќна поради критиките и негативните приказни за неа.

“Меган направи огромна жртва со преселбата, далеку од нејзината мајка и пријатели. Да се стане член на кралското семејство не е лесно и гламурозно како што изгледа,затоа Хари се чуствува одговорен за несрекната Меган“ – открива извор за Us Weekly.

Извор близок до војвотката додава дека 34-годишниот принц “лично ги доживува нападите врз Меган од јавноста.”