Фото:Погледнете како изгледа домот на Принцот Хари и Војвотката Меган Маркл во Котсволдс – ММС
ММС

Објавено на: 01/10/19 1:29 PM

Фото:Погледнете како изгледа домот на Принцот Хари и Војвотката Меган Маркл во Котсволдс

Домот на Принцот Хари и  Војвотката Меган во Јужна Централна Англија е исто толку екстравагантен колку што би очекувале.

Парот кој се венча во мај 2018 година – го изнајмиле одморалиштето во Котсволдс, кој има 4000 хектари и вклучува кујна  и реновирана трпезарија.Сместен е на приватно земјиште и има зачудувачки погледи.Погледнете ги сликите