10Best: 10 од најубавите места што ги посетивме во 2018 година(Фото) – ММС
ММС

Објавено на: 01/9/19 1:33 PM

10Best: 10 од најубавите места што ги посетивме во 2018 година(Фото)

2018 беше неверојатна година за посета на прекрасни дестинации.Ако планирате да патувате во 2019 имајте ги на ум овие прекрасни дестинации.

1.Дрвени тунели

Темната жива ограда

 

2.Крстарење во Норвешка

Шарени рибарски села на Лофотен Острови

 

3.Возење со воз низ Канадските карпи

Националниот парк Yoho во Канада

 

4.Градови во Карибите

Прекрасниот Сент Џон – Кариби

 

5.Колумбус, Охајо

Прекрасната детска градина на Конзерваториумот на паркот Франклин

6. Сад

Скок во Националниот парк – Кратер Езеро

 

7.Словениа – Езерото Блед

Езерото Блед

 

8.Братислава, Словачка

Вчудовидувачката црква Св. Елисавета

 

9.Левенворт, Вашингтон

Заспаната Дама – планински ресорт

 

10. Бојси

Речен тек низ Естер Симпло Парк