Слободен печат: На улица брутално претепан германски политичар – ММС
ММС

Објавено на: 01/8/19 3:26 PM

Слободен печат: На улица брутално претепан германски политичар

Локалниот лидер на десничарската партија Алтернатива за Германија (АфД), Франк Магниц, синоќа е нападнат и тешко повреден од страна на неколку лица

Целиот текст прочитајте го тука