Избодени 20 деца во училиште во Пекинг, 3 тешко повредени – ММС
ММС

Објавено на: 01/8/19 11:40 AM

Избодени 20 деца во училиште во Пекинг, 3 тешко повредени

Кинеските власти соопштија дека дваесет ученици се избодени со нож во нападот кој маж го изведе денеска во Пекинг.

Повредените ученици се префрлени во болница, а меѓу нив се и тројца кои се во тешка здравствена состојба, но не се животно загрозени.

Напаѓачот е уапсен.Кинеските медиуми не објавија со што е извршен нападот, но очевидци наведуваат дека тој бил вооружен со нож.