Апсење за Бадник во Скопје – ММС
ММС

Објавено на: 01/7/19 10:41 AM

Апсење за Бадник во Скопје

Во 11,30 часот во Скопје на булеварот „Партизански одреди“ поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело “кражба“ приведени биле А.М.Д.(32) и Е.С.К.(28), двете од Бугарија.

Лицата биле задржани во Полициска станица Центар за понатамошна постапка.