Вакциналните пунктови ќе работат и викендов – ММС
ММС

Објавено на: 01/5/19 8:13 AM

Вакциналните пунктови ќе работат и викендов

Вакциналните пунктови „Јане Сандански”, „Бит пазар” и „Букурешт” ќе работат  денеска и утре во две смени, во периодот од 07:30 до 19 часот – соопшти Министерството за здравство.

В понеделник, на 7 јануари, пунктовите ќе работат само прва смена од 07:30 до 13 часот.

Во текот на изминатите два дена, МРП вакцина примиле 990 деца. Во моментов, нема нови потврдени случаи на новозаболени лица од морбили (мали сипаници),