Укината забраната за камиони од Кичево кон Гостивар – ММС
ММС

Објавено на: 01/4/19 11:09 AM

Укината забраната за камиони од Кичево кон Гостивар

Укината е забраната за тешки моторни возила од Кичево кон Гостивар преку преминот Стража во 11:35 часот денеска – соопшти Автомотосојузот на Македонија.

Се’ уште е во сила забраната од Гостивар кон Кичево, воведена исто така поради снежните врнежи.