Надал елиминиран, Андерсон го очекува подобриот од дуелот Ѓоковиќ-Хачанов – ММС
ММС

Објавено на: 12/28/18 4:59 PM

Надал елиминиран, Андерсон го очекува подобриот од дуелот Ѓоковиќ-Хачанов

Најдобриот шпански тенисер, Рафаел Надал не успеа да се пласира во финалето од егзибиоциониот Мубадал Опен во Абу Даби.

Тој денес во полуфиналето ги одмери силите со искусниот Јужноафриканец, Кевин Андерсон и после речиси два часа битка, Андерсон славеше со 2:1.

Превземено од: supersport.mk